Ako sme postavili knihobúdku

Vybrali sme sa do Hlohovca – a tam sme vypátrali veľmi zaujímavú vec – deti z centra Krtko postavili pre ľudí krásnu knihobúdku. Ako pri tom postupovali, to sa môžeš dočítať v septembrovom Rebríku na strane 28 – 29. Ak chceš vedieť viac, pozri si naše video.

 

Naše práce v pôstnom období

V tomto pôstnom období sme tvorili aj s deťmi v Spojenej základnej škole v ŠKD v Modre. Posielame naše práce. Možno nie sú dokonalé ale deti tvorili v rámci svojich možností a z práce mali radosť.

Moja púšť

Dobrý deň,

zasielam Vám púšť žiakov zo ZŠ Jedľové Kostoľany.

Finn Maguathi Kanau

Karolína Beňová

Laura Kekeláková

Patrik Baláž

Reece Štefan Kamau

Samuel Mihalov

Simona Mihalová

Dominik Pečinka

Sofia Lukáčová

Timea Hochreiterová

Starám sa o kvetinku

Starám sa o moju kvetinku (neviem ako sa volá),ktorú som dostala od tatinka a maminky,keď som skončila v škôlke.

Polievam ju každý týždeň a keď bude väčšia,presadím ju do väčšieho kochlíka. Má rada slniečko,preto ju mám na okennej parapete.
Emily Vágová
Veľká Paka

Moja púšť

Milý Rebrík, posielam ti moju púšť. Pri jej výrobe sme použili múku. Máme tam aj ťavu, ktorá sa mi veľmi páči.

Hanka

Poďakovanie

Milá redakcia, chcem sa Vám poďakovať v mene svojich žiakov zo ZŠ vo Vitanovej za krásnu encyklopédiu, ktorú ste im poslali. Deti mali veľkú radosť a hneď sme ju aj využili na hodine prírodovedy. Často po nej siahajú aj cez prestávky. Prajem Vám veľa tvorivých nápadov a síl  do Vašej práce. Za deti tr. uč.…

Čítaj ďalej

Ako prežívame Advent

Ahojte Rebrikáči, ďakujem za váš úžasný časopis, každý mesiac sa naň teším. Krásny Betlehem z posledného čísla už mám poskladaný =) Ako prežívame Advent my? Každý večer si spolu sadneme na náš gauč a tatko nám prečíta o živote niektorého zo svätých. Dnes sme napríklad čítali o Františke Rímskej, ktorá je patrónkou motoristov. Potom sa…

Čítaj ďalej

Svetlo nádeje

Milý Reb, radi by sme sa s tebou podelili o príjemný zážitok z lampionového sprievodu,ktorý mávame každý rok, už asi piatykrát v našej obci Vištuk. Spolu s pánom farárom putujeme od kostola ku Kaplne sv. Anny. Po ceste sa štyrikrát zastavíme a kňaz sa ku všetkým prihovorí zaujímavými myšlienkami. Pri kaplnke si spolu zaspievame, pomodlíme sa a pochutíme si na dobrotkách,ktoré…

Čítaj ďalej

Mačiatka

V škole sme mali zážitkové učenie. Pani učiteľka nám priniesla dve mačiatka. Spoločne sme im vymýšľali mená, kŕmili ich mliečkom. Dozvedeli sme sa o nich zaujímavé veci. Už vieme, ako sa o zvieratká starať. Stvoril ich Boh a my im nikdy neubližujeme.

Žiaci z Jurského

Nástenka úmyslov

Pozdravujeme Vás zo Žiliny. Sme žiaci 2. B CZŠ s MŠ Dobrého pastiera Žilina- Solinky: Inšpirovali sme sa Vaším nápadom s nástenkou úmyslov. Tak sme si takú vyrobili a máme z nej veľkú radosť. Posielame Vám jej fotku.