Potešili sme

Ďakujeme za prekvapenie, ktoré sa k nám dnes dostalo od vás. Knižka a diplom nás veľmi potešili. Prajeme požehnané sviatky plné radosti.
2. A, CZŠ sv. Cyrila a Metoda, Sereď

Urobili sme radosť

Pozdravujeme všetkých pracovníkov Rebríka, prajeme požehnané sviatky. Gabika ďakuje za krásnu knihu, vraj bude mať čo čítať cez chrípkové prázdniny.

S pozdravom Jurčiová a všetci štvrtáci z Vitanovej

Napísali ste nám

Celý kolektív žiakov 4. triedy pod vedením triednej pani učiteľky sa zapojil do 5. ročníka celoslovenskej výzvy Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Žiaci nosili sladkosti, drogériu, niečo pre potešenie pre starkých, potom všetko dali do krabičiek a zabalili do vlastnoručne maľovaného papiera s vianočnými motívmi. Do každej krabičky pridali aj vianočný pozdrav s krásnym…

Čítaj ďalej

Mail z Vitanovej

Posielame Vám  list s poďakovaním za krásne knihy, ktoré žiaci získali za svoje odpovede.
Zároveň aj foto.
S pozdravom
žiaci 4.roč. zo ZŠ vo Vitanovej a triedna učiteľka Darina Jurčiová

Boli sme s Glóriou

Koncom júla pracovník Dobrej noviny Jožko Magda odovzdal listy a drobnosti od čitateľov časopisu Rebrík Glórii, jej mame a sestrám. Glória, hoci bola trošku prechladnutá, sa každému listu veľmi tešila a srdečne pozdravuje všetkých kamarátov na Slovensku!

List Glórii

Ahoj Glória. Mám kamaráta masaia, ktorý sa volá Moi Mahande a je z Afriky. Jeho dedina sa volá Kibirashi – Elerai v Tanzanii. Masaiovia sú preslávený tancom, hudbou a skákaním do výšky. Do školy chodia až 5km peši tam a zase nazad. Deti tu hrajú radi futbal, pomáhajú rodičom. Chlapci sa starajú o dobytok a dievčatá pomáhajú svojim mamám v domácnosti a s mladšími…

Čítaj ďalej

Scénka zaujala

Milý Rebrík, chcem sa Vám poďakovať za aprílové číslo, v ktorom som našla peknú a zaujímavú scénku Na dvore v Jeruzaleme, pred svitaním. Hneď ma zaujala a rozhodla som sa ju aj nacvičiť deťmi v školskom klube práve v pôstnom období. Dielo sa vydarilo, scénku sme nacvičili. Prvá premiéra bola pred pani triednou učiteľkou práve…

Čítaj ďalej

Pozdrav z Vitanovej

Chceme Vám poďakovať za krásnu knihu, ktorej sme sa všetci potešili. Reportáž o Vitanovej sa všetkým páčila. Tešíme sa vždy na nové číslo Rebríka. Máme aj šťastie a často sa nájdeme medzi výhercami. Tešíme sa Vašim knihám. Ďakujeme.
S pozdravom a želaním krásnych dní

Žiaci 3. A triedy a p. učiteľka Darina Jurčiová

Moja korytnačka

Od malička som túžila mat korytnačku a teraz ju už mám. Starám sa o ňu tak, že jej dávam čínsku kapustu a vodu. Býva v terárku a volá sa Lujza.
Sofia Kello, Bobrovec