Teta Daňková

Ahoj, Rebrík, posielame Ti fotku s pani Daňkovou, o ktorej ste v novembrovom Rebríku písali krásny článok. My bývame v tej istej dedine a potešilo nás, keď tam bolo písané o niekom, koho poznáme a je od nás.

S úctou

Adrianko a Anička Haklovci, Dlhá nad Oravou

Odpovede

Tešíme sa, že nám posielate odpovede na úlohy z Rebríka. Veríme, že aj teraz vyžrebujeme mnohých výhercov krásnych odmien.

Takto dávajú dokopy svoje odpovede žiaci zo Spojenej školy sv. Košických mučeníkov v Košiciach.

 

 

Bytčiansky zámok

V Rebríku č. 2 sme v rubrike Slovensko mojimi očami sľúbili, že vám ukážeme aj ďalšie fotografie, ktoré chlapci Orieškovci v Bytči nafotili.

Tak nech sa páči:

Lúštite, pošlite, vyhrajte!

Aj tento rok je v časopise Rebrík množstvo hlavolamov, hádaniek a rozličných úloh – stačí vylúštiť, odpovedať a poslať. Každý mesiac vyžrebujeme okolo 25 výhercov pekných kníh či iných odmien.

Takto lúšti Gabika Sekelská zo Starej Ľubovne.

Božie Telo v Markušovciach

Milý Rebrík! V našej farnosti Markušovce máme tiež krásnu slávnosť sviatku Božieho Tela. V okolí kostola zasväténého sv. Michalovi skupinky žien aj mužov od rána chystajú kvetiny, obrazy, sochy, stoly, plátna, stuhy, aby mohli čo najdôstojnejšie pripraviť štyri oltáriky – k Božskému Srdcu Ježišovmu, k Panne Márii, k umučenému Kristovi, tiež sa vyzdobí misijný kríž.…

Čítaj ďalej

Vaše gratulácie

Vážená redakcia časopisu REBRÍK, v prílohách posielame práce detí, ktoré vytvorili počas dištančného vzdelávania . Aspoň takýmto spôsobom prajeme všetko najlepšie ku krásnemu jubileu, ktoré Rebrík prežíval tento rok. Štvrtáci zo Spojenej školy sv. Vincenta de Paul v Bratislave   Časopis Rebrík, veľmi rád vás čítam a ste ten najlepší časopis, aký som čítal. Páčia…

Čítaj ďalej